Skip to content

Zátěžová elektrokardiografie - ergometrie

Popis vyšetření

Zátěžové vyšetření na bicyklu, při kterém se po celou dobu snímá a hodnotí EKG, měří krevní tlak a zjišťuje se celková výkonnost kardiovaskulárního systému, popřípadě známky nedokrevnosti (ischemie) srdečního svalu. Na základě pozitivního vyšetření se pacient často indikuje k invazivnímu vyšetření srdečních tepen (koronarografii) nebo je určena jeho fyzická výkonnost.

Příprava! Den či 2 dny před vyšetřením je většinou potřeba vysadit některé léky, které ovlivňují srdeční frekvenci (zeptejte se lékaře, který Vás k vyšetření posílá)
Před vyšetřením je potřeba pouze lehce jíst, nejlépe maximálně naposledy 2 hodiny před vyšetřením. Omezit příjem tekutin není nutné, pouze 1-2 hodiny před vyšetřením.

Test trvá řádově minuty
Vezměte si s sebou sportovní obuv (budete šlapat na kole) a ručník na otření (pokud se zpotíte).

Před první návštěvou kardiologa

Vezměte s sebou doporučující zprávu k vyšetření a seznam aktuálních léků, které užíváte, včetně jejich dávkování.
Pokud přicházíte ke komlexnímu vyšetření a pokud Vám byla v posledních 6M odebrána krev v rámci preventivního či jiného vyšetření, vezměte s sebou výsledky.
Pokud přicházíte ke specializovanému vyšetření, které vyžaduje přípravu, přečtěte si podrobně, na jakou dobu jste objednán(a), zda máte být nalačno nebo které léky máte před vyšetřením vysadit.

Kompletní nabídka vyšetření

Vyberte si ze široké nabídky našich odborných vyšetření a informujte se o volném termínu pomocí našeho formuláře.